CEPLJENJE - OBVESTILO ZA JAVNOST

V Zdravstvenem domu Slovenske Konjice se izvaja cepljenje proti bolezni COVID-19. Cepljenje bo potekalo postopoma glede na dostopnost cepiva in Strategijo o cepljenju.

PRIJAVA NA CEPLJENJE

Prijave na cepljenje proti COVID-19 poteka preko portala eZvem ali prek spletne strani www.cepimose.si. Oglejte si VIDEO kako narediti naročilo na cepljenje preko portala eZvem.

Za cepljenje se lahko prijavite tudi preko osebnega izbranega zdravnika.

VEČ INFORMACIJ

Na spletni strani www.cepimose.si lahko dostopate do informacij o cepivih in cepljenju proti COVIDU-19.

Več informacij o samem cepljenju najdete tudi na spletni strani Ministrstva za zdravje in Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Cepljenje je brezplačno in prostovoljno!

MNOŽIČNO TESTIRANJE - OBVESTILO ZA JAVNOST

V skladu z Uredbo o izvajanju presejalnih programov za zgodnje odkrivanje okužb z virusom SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 204/20 iz dne 31. 12. 2020), ki jo je izdalo Ministrstvo za zdravje RS bo Zdravstveni dom Slovenske Konjice organiziral množično testiranje za splošno, zdravo populacijo na virus SARS-CoV-2 s hitrimi antigenskimi testi.

Testiranje se izvaja od torka do petka med 12.30 in 14.00 uro pri garažah Zdravstvenega doma (od 14.4.2021 dalje v Župnjskem domu Slovenske Konjice), kjer se nahaja vstopna točka za odvzem brisov. Zaradi lažje dostopnosti priporočamo, da se testiranja udeležite peš. Ob tem je potrebno upoštevati vse preventivne ukrepe, vzdrževanje medosebne razdalje vsaj 2 metra, nošenje mask, zadrževanje na mestu odvzema ni dovoljeno. V primeru udeležbe z avtomobilom poskrbite za prometno varnost in upoštevajte navodila rediteljev.

Na odvzem brisa se ni potrebno naročiti. S seboj imejte zdravstveno kartico in osebni dokument. Rezultat testiranja bo znan v 30 minutah, o njem pa boste obveščeni preko SMS sporočila, zato bomo potrebovali tudi številko vašega mobilnega telefona. Podrobnejša navodila o obveščanju rezultatov najdete TUKAJ

V primeru, da je vaš rezultat testa pozitiven, vas bo zdravstveno osebje kontaktiralo in se dogovorilo za PCR testiranje. V primeru pozitivnega rezultata PCR kontaktirajte osebnega izbranega zdravnika.

SPREMEMBA LOKACIJE IZVAJANJA MNOŽIČNEGA TESTIRANJA: Od 14.4.2021 dalje bo množično testiranje potekalo na lokaciji Župnijskega doma Slovenske Konjice (Stari trg 40, 3210 Slovenske Konjice).

OBVESTILO OBISKOVALCEM ZDRAVSTVENEGA DOMA SLOVENSKE KONJICE

Obiskovalce pozivamo, da pred obiskom stopijo v kontakt z ambulanto oz. službo in se predhodno dogovorijo za termin obravnave. Pred vsakim obiskom morajo uporabniki zdravstvenih storitev izpolniti Vprašalnik o preverjanju zdravstvenem stanja pacientov pred obravnavo v ambulanti. Vprašalnik je dostopen TUKAJ, izpolnite ga pred obiskom ZD-ja, da bo delovni proces potekal čim bolj tekoče.

TELEFON ZA POMOČ V STISKI

TELEFON ZA POMOČ V STISKI - ZD SLOVENSKE KONJICE

ZDRAVJE V ČASU KORONAVIRUSA - CENTER ZA KREPITEV ZDRAVJA SLOVENSKE KONJICE

Za več  informacij o koronavirusu se poslužujte spletnih strani strokovnih služb, ki skrbijo za informiranje splošne javnosti:

NACIONALNI INŠTITUT ZA JAVNO ZDRAVJE

MINISTRSTVO ZA ZDRAVJE

Priporočila za preprečevanje okužb v domačem okolju:

PRIPOROČILA IN NAVODILA

NAVODILA IN PRIPOROČILA ZA PACIENTE IN NJIHOVE DRUŽINSKE ČLANE Z OKUŽBO Z VIRUSOM COVID-19 V DOMAČEM OKOLJU

Priporočila za preprečevanje okužb v delovnih organizacijah:

KLIKNITE TUKAJ ZA VEČ INFORMACIJ