• slika1.jpg

- nenujni reševalni prevozi

- sanitetni prevozi

NAROČANJE:

Za reševalne prevoze je potrebno predhodno naročanje osebno v Reševalni službi - prostor poleg triaže ali telefonsko 03 758 17 00 najmanj dva delovna dni pred načrtovanim reševalnim prevozom.

V skladu z navodili ZZZS so do reševalnega prevoza upravičeni pacienti, katerim je zdravnik izdal veljavni Nalog za prevoz. Pacienti ali njihovi svojci morajo nalog za reševalni prevoz predložiti pred izvedbo reševalnega prevoza, v kolikor pacienti nimajo urejenega zdravstvenega zavarovanja morajo poravnati obveznosti pred izvedbo reševalnega prevoza.

Pacienti so samoplačniki:

• če ne razpolagajo z veljavnim nalogom za reševalni prevoz
  • če nimajo urejenega osnovnega ali dodatnega zdravstvenega zavarovanja
  • ob prevozu iz bolnišnice v tujini v kraj stalnega bivališča
  • ob prevozu v ali z zdravilišča, če ne gre za nadaljevanje bolnišničnega zdravljenja
  • ob prevozu od doma v socialni zavod
  • ob prevozu na pregled k invalidski komisiji

Več informacij o samoplačniških prevozih prejmete na telefonski številki 03 758 17 00.

ZDRAVSTVENO VARSTVO NA PRIREDITVAH

Zdravstveno varstvo na prireditvah se organizira v skladu z Pravilnikom o službi nujne medicinske pomoči, povezava do pravilnika je dostopna TUKAJ.

Za zagotavljanje zdravstvenega varstva na prireditvah je potrebno v celoti izpolniti obrazec Presoja zdravstvene ogroženosti na prireditvi.